BELEK

Belek tatil bölgesi uzak Toroslar'dan inen turkuaz nehirlerinin suladığı yemyeşil çam ormanları ve alanlar tarafından desteklenen beyaz kumlu plaj harika bir kesintisiz şerit boyunca büyüdü. Belek turistler için gözde en iyi karışımı sunmak için kalkınma öncelikli bir alan olarak seçildi.

Yılın 300 günü güneş yıkandığı bölge, güneşlenme ve yüzme ve bu rüzgar sörfü, su kayağı, yelken, rafting, dağcılık ve avcılık gibi spor aktivitelerinin bir cennettir. Eğer Mart veya Nisan ayında Belek gelirseniz öğleden Akdeniz'in sıcak sularında sabahları ve yüzmek dağlarda kayak olabilir. Önemli tarihi yerlere ve güzel camiler çam ormanları, zeytin ve narenciye ağaçları, hurma, avokado ve muz tarlaları bir manzara ortasında keşif bekliyor.

Kendi çam ormanlarının ortasında Akdeniz'in kıyısında bir turizm cennetidir. Belek'in doğal güzelliği 1984'te keşfedilmiştir ve bölge "Belek Turizm Merkezi" olarak ilan edilmiştir. Daha sonraki yıllarda, Belek, bugün ne dünya üzerinde bir cennet haline gelmiştir.

Akdeniz kıyısında Belek bölgesi Antalya ilinin doğu tarafında 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Belek arabayla sadece 20 dakika mesafededir Uluslararası Havaalanı dahil olmak üzere Antalya tesisleri, kolay ulaşılabilir. Son yıllarda, sadece günümüz turistleri için bir turizm modeli yaratmak amacıyla, Turizm Bakanlığı tarafından seçilmiş, aynı zamanda gelecek bin yılın turist oldu.

Bölgede 54 beş yıldızlı otel ve birinci sınıf tatil köyü ve 8 golf sahası bulunmaktadır. Birinci sınıf olarak belirlenmiş tesisler aileler için ideal bir ortam olup, en titiz şekilde konuklarını memnun etmek amacıyla birçok olanak ve hizmet sunmaktadır. Tesislerin tümünde gece aydınlatmalı tenis kortu, kapalı ve açık yüzme havuzları, tam donanımlı sağlık ve fitness merkezleri, oyun alanları ve daha birçok olanak sunmaktadır. Belek otelciler Belek'in Türk turizminin yeni yüzü olması gurur duyuyoruz.

Belek Turizm Merkezi'nde bitkilerin 574 türler, 29 endemik (sadece Türkiye'de bulunabilir) ve Serik Armudu (Pyrus serikensis) tespit edilmiştir. Ayrıca Tyto Alba, Belek bölgesinin sembolü olan bir kapüşonlu baykuş dahil 109 farklı güzel kuş türlerinin yılın 12 ay boyunca kolaylıkla görülebilir bir kuş cenneti olarak bilinir. Bölgesel plajlar su kaplumbağaları (Caretta caretta) için olağanüstü yumurtlama plajları biridir.

Alanında Türkiye'nin önde gelen golf merkezi haline geldi ve şimdi uzmanlara başlayanlardan oyuncuların tüm düzeyleri için sağlayarak, 5 dünya standartlarında 18 delikli golf sahası bulunmaktadır gelmiştir.

20 dakika Uluslararası Antalya Havalimanı'na arabayla.
Antalya şehir merkezine arabayla 30 dakika.
Varış
Avrupa'dan 3 saatlik uçuş
Moskova'dan yaklaşık 3 saat uçuş
Londra'dan yaklaşık 4 saatlik uçuş
Hava İstanbul: 55 dakika
Hava ile İzmir: 1 saat
Karadan Kapadokya: 5 saat sürücü
Karadan Pamukkale: 5 saat sürücü
Kara yoluyla İzmir'e Efes: 1 saat sürücü
Düzenli iletişim
80 - kumlu plaj 150 metre
Güneşlilik 300 gün
Ortalama deniz sıcaklığı: +22 C º
Ortalama Nem: 55%

TÜRKİYE

ANTALYA
SERİK
 
LiveZilla Live Help
© Copyright 2010 Ekşioğlu Grup İnşaat A.Ş.